Novinky

ROCKEŘI V SUKNÍCH 6. VICKI GENFAN

Narozeniny slaví 15. června a narodila se před padesáti lety. Její otec hrál na dvanáctistrunnou kytaru a mandolínu. Na stránkách Luna Guitars řekla, že otec byl její největší inspirací. Také bratr Vicki hraje na kytaru. Sama začala už v pěti letech. Ovládá navíc klavír, trombón či perkuse. Vystudovala klasickou hudbu a jazz v New Yorku.

Na kontě má zatím pět desek (Outside the Box, Vicki Genfan, La Guitara, Up Close and Personal, UnCovered). Proslavila se především technikou zvanou slap-tap. Její styl se dá těžko vymezit. V hudbě najdeme prvky jazzu, funku, popu či folku. Kromě jejího otce jsou její inspirací například Pat Metheny, Joni Mitchell či Marvin Gaye.

Na stránkách Luna Guitars (lunaguitars.com) také radí amatérským a profesionálním hudebníkům. ,, Pokud hrajete pro zábavu, hrajte co nejčastěji. Choďte na párty, jamujte (nezávazně hrát s různými lidmi), sdílejte svou hudbu s ostatními. Učte se písničky, které se vám líbí. To je nejdůležitější rada. Hrajte písničky, které milujete. Učte se je poslechem. Já sama se naučila hrát odposloucháváním písniček. Pokud vám připadá některá příliš těžká, pošlete mi ji, poradím vám. Pokud hrajete profesionálně, každý den si prvních pět minut zahrajte něco nového. Ještě lepší je si tyto ,,session“ nahrávat. Věřte mi, objevíte poklad.“

Momentálně můžete vytříbený styl Vicki Genfan vidět na vlastní oči v České republice. Vicki spolu s Jenniffer Batten ( o které si můžete přečíst v jednom z předchozích dílů Rockeři v sukních) přivezly do Čech svou multimediální show, ve které spojily elektrickou a akustickou kytaru. K vidění jsou 27. listopadu na Flédě v Brně a 28. listopadu v Paláci Akropolis v Praze.