Novinky

Tom Jegr se vrací s Charlie The Bomber

Čím pro tebe Nazareth jsou? 
Tom: Nazareth spolu s Deep purple, Led Zeppelin, Black Sabbath a Uriah Heep tvořili první pětici kapel, které jsem začal ve 13ti letech přímo žrát. Takže v každém případě je to živá legenda.

Zpátky do minulosti. Všichni si Charlie The Bomber nepamatují. Jaká kapela jste byli „v pravěku“, jak období označujete na Facebooku? 
Tom: Jsme stejní jako kdysi, i když nám přibylo let. Máme se rádi a máme rádi stejnou muziku. Samozřejmě, že jsme každej trochu švihlej nějakým směrem, ale v zásadě je širokej proud muziky a věcí kolem, kde se stoprocentně shodneme. Stylově je to pořád stejný - countryhardrockjazzblues :))

Kdo tedy tvoří kapelu Charlie The Bomber? 
Tom: František Goliš Drápal basa (zpěv), Tom Jegr (kytara, zpěv), Petr Pedro Klim (bicí), Darek Neumann (foukací harmoniky), Ivoš Drnovský (klávesy). Momentálně nahrazen jazzmanem Mirkem Veselým.

Mezi nejslavnější hity patří určitě „Jenom půl“, ke kterému jste natočili i videoklip. Zavzpomínej na natáčení. Dneska už má klip každá kapela díky foťákům a malým kamerám, ale před patnácti lety to byl dost luxusní materiál...
Tom: Luxusní materiál... No, abych byl upřímnej: něco tak nevkusnýho jako je klip Jenom půl se dle mého názoru hned tak nevidí. Tenkrát ale bylo všechno jinak. Tak tak jsem si dokázal zavázat boty, jak jsem byl pořád ožralej... Je fakt, že byl i v televizi, a ta písnička není vůbec špatná. Doba byla ještě hodně ovlivněná metalem 80tých let, dneska je to chvála Bohu krapet jinak.

Teď máte na youtube videa ze zkušebny. Kde zkoušíte? 
Tom: Dnešní videa, jestli se to dá tak nazvat, jsou autentické minipříběhy třeba z natáčení U Dvou Ptáků. Na youtube máme dva kousky: Černá lyra a Golišovo Fousy blues. To jsou songy, který budou na novém CD Šťastný dny přijdou. Zkoušíme samozřejmě v Brně. 

Bylo těžké se dát dohromady? Jak často se potkáváte ve zkušebně? 
Tom: Dát se dohromady byla ta nejjednodušší věc, kterou jsem ve svým životě udělal. Stačilo dát si sraz v hospodě, pokecat a bylo to hotový. Nikoho žádné gramofonové společnosti nesvazují letitými smlouvami :)).

Jaké bylo poprvé po takové době zahrát něco, co jste hrávali tenkrát? Moment, kdy se ta písnička fakt poprvé povedla? 
Tom: Starý písničky se snažíme zahrát ve stejné podobě jako tenkrát. Mě už to sice nezpívá jako dřív, ale Goliš je ve skvělé formě.

Na koncertu s Nazarethy budete křtít novou desku. Nahrávali jste v ultra novém studiu v Rousínově. Takže poprosím o malou recenzi pro ostatní muzikanty... 
Tom: Studio U Dvou Ptáků je velmi profesionální s velkými prostory pro živé nahrávání vybavené tou nejlepší technikou a skvělým zvukovým mistrem Romanem Ježem. Michal Poss Pospíšil, otec celého projektu U Dvou Ptáků, ví moc dobře, co dělá a patří mu můj obdiv.

Co máme čekat od nových Charlie The Bomber? Jaká je nová deska? 
Tom: Nová deska navazuje přímo na první CD Jenom půl, jsou tam pěkný pecky a myslím upřímně, že je to dobrý.

Kdybys ji měl přirovnat k tomu, co jste dělali před patnácti lety – jaký tam je posun? 
Tom: Muziku nikam neposouváme. Možná zvukově to nebude tak nabroušený jako Jenom půl, ale stylově je to pořád stejný.

Za těch patnáct let si vystřídal několik projektů. Na čem ztroskotali? A jaké ambice máš teď s Charliem? 
Tom: Za posledních 15 let jsem zkusil dost věcí a snažil se zachytit svoje hudební ambice na loňském albu Jukebox 2010. Myslím, že je to dobrá deska a je na ní moje patnáctiletá "umělecká" kariéra. Všechny moje projekty vždy ztroskotaly na nedotažení manažerské činnosti nebo absence manažerství vůbec. S Charlie si chceme prostě zahrát a splnit si kousek svého snu z mládí.

Proč křtíte zrovna v roli předkapely? Dočkáme se i nějakých klubových koncertů?
Tom: Z toho, že děláme někomu předkapelu, žádný mindrák nemám. Určitě se dočkáme dalších koncertů, můžeme hrát klidně dvě hodiny v tahu, písniček je dost. Tak hurá na to .

Stránky Toma Jegra, kde najdete veškeré info

Rozhovor s kapelou Nazareth na Rock.cz