Novinky

Gate Crasher ohlédnutí a co dál

Kluci nastřádali spoustu autrských nápadů a vydali se vlastní cestou za slávou. To už ale byli Gate Crasher. O prázdninách prožitých nejen ve zkušebně, ale hlavně na festivalových scénách si budeme povídat s kytaristou Lukášem Woffem.

MH: Tak jaké byly ?  

L: Sezóna byla skvělá, vždycky se těšíme na léto, festivaly, venkovní stages a tak J

MH: Kdyby vám někdo před deseti lety řekl, budete předskokany Aerosmith nebo si zahrajete na stejné stage jako Ozzy Osbourne. Věřili byste tomu?

L: Řekl bych mu ať změní dealera nebo kolik toho vypil )))

MH: Dnes už můžeme říct, že spousta snů se stala skutečností. Jak se hraje před rockovou legendou?

L: To je pravda, spousta snů se stala skutečností. Od těch prvotních, kdy jsme si jako mladí kupovali svoje první nástroje až po ty, které se tak nějak vysnily během let hraní s kapelou. A jak se hraje před rockovou legendou? Když jsem šel na stage, tak jsem nechtěl zklamat obecenstvo, které si prioritně vstupné zaplatilo na hlavní kapelu..pak jsem taky cítil respekt vůči oné kapele, které jsme měli tu čest předskakovat. Samozřejmě nervozita byla také, ale po prvních pár tónech ztuhlost z prstů a končetin ustoupila a hraní jsem si maximálně až euforicky užíval.

MH: Která kapela je vašemu srdci nejbližší?

L: Nejblíže je to kapela Tool a A Perfect Circle, ale je to poněkud složitější a rozmanitější, nejsem zastáncem orthodoxních stylů a držení se jich a s nimi i kapel, které tak nějak reprezentují onen styl..v jednom období je moje oblíbená kapela Dream Theater, v dalším například Karnivool, Alter Bridge, pak třeba Alanis Morissette, Paramore...momentálně je to Katy Perry...

MH: Měli jste možnost osobního setkání na některém z koncertů?

L: S některými členy rockových legend ? Na Bazalech náš technik dostal autogram od baskytaristy Iron Maiden Steva Harrise. Vyloženě osobní setkání se s nikým nekonalo..

MH: Léto skončilo, kluby otevírají své prostory. Těšíte se na změnu?

L: Jistě, zase je to změna po sezóně, festivaly jsou kult, ale v klubech je zase jiná atmosféra a máte obecenstvo tak nějak blíž sobě, je to takové osobnější.

MH: Máte pro své fanoušky nějaké klubové překvapení?

L: Nejblíže to jsou 3 koncerty s Imodium a to 16.10.2010  v  Polici nad Metují - Music Hall Zděřina, 23.10.2010  ve  Vyškově v klubu B-29, 29.10.2010 v Brně na Melodce, na všechny 3 koncerty se moc těšíme J

MH: Co deska. Bude?

L: Bude ...

MH: Máte svůj hudební vzor, kterému byste se chtěli přiblížit?

L: Přiblížit v tomto kontextu zní jako synonymum “hrát jako“..to bych asi nechtěl nebo to není můj cíl..obdivuji mnoho skvělých muzikantů, Joe Satriani, Maynard James Keenan, Stone Gossard, Eric Johanson, ...

MH: Co je vaši vysněnou hudební metou?

L: hrát a bavit lidi svojí hudbou co nejdéle to půjde

MH: Na co se můžou vaši příznivci těšit v nejbližší době?

L: Na novou desku a na klip, oboje je ve stádiu přípravy a rozpracování..

MH: Díky za rozhovor.